Povodom obilježavanja Svjetskog dana glazbe i početka ljetnog solsticija, Tamburaško društvo „Dora Pejačević“ održalo je u nedjelju, 21. lipnja 2026. godine, koncert u Domu kulture u Feričancima. Ovim su nastupom zaokružili još jednu uspješnu koncertna sezonu ispunjenu brojnim nastupima, suradnjama i glazbenim projektima.
Pod ravnanjem dirigenta Deana Koprija, tamburaški orkestar publici je predstavio raznolik program koji je obuhvatio skladbe različitih glazbenih stilova – od tradicionalne i tamburaške glazbe do popa, disca, rocka pa čak i metala. Upravo je takav spoj žanrova još jednom pokazao kako tambura svojim zvukom uspješno povezuje različite glazbene svjetove i približava ih publici svih generacija.
Uz orkestar nastupili su izvrsni solisti Kristina Brkić, Helena Dadić, Mario Huj, Klara Prosenečki, Lucija Budoš i Matej Brataljenović, dok je Gabrijela Jakšetić nastupila kao solistica na klarinetu. Glazbeni program dodatno su obogatili Renato Hrkać na gitari, Josip Komloši na bubnjevima i Lejla Ćatić na klavijaturama.
Tijekom večeri vladala je opuštena i ugodna atmosfera, a dugotrajni pljesak i izvrsna reakcija posjetitelja još su jednom potvrdili kako publika prepoznaje iskrenost, energiju i ljubav prema glazbi koju mladi izvođači donose na pozornicu.
Pri završetku programa publika je dugotrajnim pljeskom i pozivima na bis zatražila još glazbe, pa su Našičani koncert zaključili izvedbama skladbi „Andromeda“ grupe Lelek i „Rim Tim Tagi Dim“ Baby Lasagne, dviju hrvatskih pjesama koje su predstavljale Hrvatsku na izboru za pjesmu Eurovizije. Energične izvedbe i odlična reakcija publike zaokružile su večer na najljepši način i potvrdile kako tambura uspješno pronalazi mjesto i u suvremenom glazbenom izričaju.
Koncert u Feričancima bio je lijep završetak jedne uspješne koncertne sezone. Mladi izvođači, koji svojim talentom i predanošću zrače ljubavlju prema glazbi još su jednom pokazali kako tambura uspješno povezuje različite glazbene žanrove i generacije.
Koncert su organizirali Udruga Iskrice Feričanci i Općina Feričanci, povodom obilježavanja Svjetskog dana glazbe i početka ljetnog solsticija.
Tekst: D. Kopri, foto: TD


























